Helikobakter pylori, baktéria s tyčinkovitým tvarom, obýva žalúdok a tenké črevo celosvetovo, spôsobujúc nepríjemné infekcie, vrátane možnosti rakoviny. Dôležité nezanedbávať! Článok podáva detaily o Helikobakteri pylori a jeho prírodnom liečení bez vedľajších účinkov.
Čo je helikobakter pylori?
Trápia vás časté tráviace ťažkosti? Môže to byť varovný signál, že vo vašom žalúdku hosťuje baktéria Helikobakter pylori. Táto beštie patrí medzi najčastejšie infekcie, ktoré sa vyskytujú v populácii, a môže vybiť váš žalúdok z rovnováhy, vyvolávajúc zápaly a iné zdravotné komplikácie.
Liečba tohto problému konvenčnými liekmi môže mať svoje riziká. Avšak, nezúfajte. Existujú aj prírodné riešenia, ktoré môžu podporiť zdravie vášho žalúdka a potlačiť rozmnožovanie helikobaktéra bez nežiaducich vedľajších účinkov.
Mnoho ľudí nevie, že stres môže zohrať kľúčovú úlohu pri rozvoji infekcie Helikobakter pylori. Uvoľnite sa a zvýšte svoju tak svoju celkovú obranyschopnosť.
Čo spôsobuje helikobakter v našom tele?
Keď helikobakter infikuje telo, najprv sa usadí v žalúdku, poškodzujúc sliznicu. To má vážne dôsledky, pretože sliznica chráni žalúdok pred kyselinami. Poškodenie spôsobuje krvácanie a bolesti. Okrem toho môže vyvolať napríklad pálenie záhy alebo refluxnú chorobu a iné tráviace problémy. Časom sa rozšíri aj do čreva, narušujúc mikroflóru a tráviaci proces. Dôležité je rýchlo zistiť prítomnosť baktérie a začať liečbu.
Zapamätajte si: Helikobakter často postupuje veľmi pomaly. To, že ho máte v tele, sa môže prejaviť až po niekoľkých týždňoch od nákazy.
Žalúdočné vredy a rakovina
Poškodenie a narušenie sliznice žalúdka a čriev helikobakterom často sprevádza zápal, ktorý môže viesť k tvorbe žalúdočných vredov a sprevádzať sa silnými bolesťami a krvácaním.
Neliečená infekcia helikobakterom môže viesť k závažným následkom, vrátane vývoja rakoviny žalúdka. Tento riziko je väčšie u ľudí s rodinnou anamnézou rakoviny žalúdka.
Helikobakter príznaky
Niektorí ľudia môžu byť napadnutí helikobakterom krátko po jeho vniknutí do organizmu, prejavuje sa to silnými bolesťami a dokonca krvácaním. Avšak v mnohých prípadoch sa príznaky vyvíjajú postupne a sú len mierne. Preto je vždy dôležité venovať pozornosť aj týmto dôležitým signálom.
Medzi najčastejšie príznaky prítomnosti helikobakter patria:
- Intenzívne pálivé bolesti v žalúdku a bruchu s prípadnými kŕčmi.
- Problémy s prehĺtaním potravy.
- Nevoľnosť a nadúvanie.
- Postupná strata telesnej hmotnosti.
- Výskyt krvi v stolici alebo zvracaní.
Praktický tip: Niektoré bežné príznaky helikobaktera si viete ľahko pomýliť s krátkodobou nevoľnosťou spôsobenou napríklad pokazeným jedlom. V tomto smere je dôležité poznamenať, že prejavy helikobaktera trvajú dlhodobo a vôbec neustupujú. Naopak, čoraz viac sa takto zosilňujú. Ak pociťujete ťažkosti dlhšie ako týždeň, môže to byť znak, že v tele máte túto nebezpečnú baktériu.
Helikobakter a jeho prenos
Helikobakter pylori sa ľahko prenáša z človeka na človeka taktiež konzumáciou kontaminovaných potravín a vody. Riziko je vyššie v oblastiach s veľmi nízkou hygienou a u osôb s infikovanými príbuznými. Baktéria sa nachádza aj v potravinách. Dôležité je dodržiavať hygienické zásady a liečiť infekciu včas.
Ako teda znížiť riziko, že sa nakazíte helikobakterom?
Najčastejšou známou príčinou nákazy Helikobakterom je nedostatočná hygiena. Zaujímavosťou je skutočnosť, že toto ochorenie sa objavuje najčastejšie u detí. Avšak, postihuje aj dospelých. Ak chcete znížiť jeho riziko, dbajte na tieto zásady:
- dávajte si pozor na kvalitu vody, ktorú pijete. Vyhýbajte sa tak vode z rôznych neoverených zdrojov
- vyhýbajte sa pobytu v prostredí, kde žije veľa ľudí na malej ploche a nie sú dodržané základné hygienické zásady
- konzumujte kvalitné potraviny od overených výrobcov alebo dodávateľov
- dbajte na správnu tepelnú úpravu mäsa, dôkladné umývanie ovocia a zeleniny
- dôkladne si umývajte ruky po použití toalety, najmä verejnej
Nezabúdajte: Riziko vzniku mnohých žalúdočných a črevných vredov zvyšuje vo veľkej miere aj fajčenie a alkohol.
Liečba helikobaktera
V dnešnej dobe sa helikobakter dá pomerne jednoducho liečiť, pričom samotná liečba zvyčajne trvá týždeň, v komplikovanejších prípadoch dva. Konkrétne lieky vám predpíše lekár na základe vášho zdravotného stavu. Obvykle je potrebné užívať antibakteriálne liečivá a prípravky na zníženie prirodzeného vylučovania žalúdočných kyselín. Tie však môžu zapríčiniť aj isté vedľajšie účinky.
Prírodná liečba helikobaktera
Liečba helikobaktera sa dá urýchliť aj pomocou účinných prírodných látok so silnými protizápalovými, antioxidačnými a antibakteriálnymi účinkami. V tomto smere stojí za pozornosť najmä humínová kyselina, ktorá je podľa mnohých odborníkov najsilnejšou prírodnou látkou.
Vedeli ste: Prírodná Kyselina Fulvová obsahuje viac ako 77 životne dôležitých stopových prvkov, vitamínov a minerálov a má silné protizápalové, antioxidačné a taktiež antibakteriálne účinky?
Zmiernenie zápalov a ničenie baktérií
Podľa mnohých vedeckých štúdií má humínová kyselina významné antimikrobiálne účinky. Vďaka tomu dokáže zabíjať baktérie Helicobacter pylori. Prispieva tak k rýchlejšej liečbe a môže zamedzovať ďalšiemu rozširovaniu ochorenia.
Druhý významný účinok humínovej kyseliny spočíva v tom, že dokáže zmierňovať zápaly vyvolané helikobakterom. Aj tento významný benefit bol potvrdený podrobnými výskumami. Naviac, humínová kyselina podporuje celú tráviacu sústavu a zdravie čriev, čím môže urýchliť rekonvalescenciu po nákaze.
Vysoká účinnosť vďaka sublingválnemu spreju
Najúčinnejší spôsob, ako prijať prírodnú kyselinu fulvovú do organizmu, je práve sublingválny sprej. Pomocou neho ju aplikujete pod jazyk, odkiaľ sa najviac cenných zložiek vstrebe do krvného obehu.
Viac informácií o našej výnimočnej humínovej kyseline nájdete na stránke