Trápi vás dlhodobo reflux? Vyskúšajte humínovú kyselinu!

Trápi vás dlhodobo reflux? Vyskúšajte humínovú kyselinu!

Reflux pažeráka postihuje veľkú časť populácie, až 20 % ľudí svetovo a 35 % na Slovensku mesačne trpí refluxom a pálením záhy a ch počet neustále prudko rastie. To znamená, že takmer každý piaty človek má nejaké problémy s refluxom. Prečo vlastne k refluxu dochádza a ako vám dokáže v tomto smere pomôcť výnimočná humínová kyselina?

Čo je to reflux pažeráka

Reflux pažeráka GERD je zdravotný problém, ktorý postihuje mnoho ľudí. Za normálnych okolností dolný pažerákový zvierač funguje ako klapka, zabraňujúca žalúdočným kyselinám vracať sa do pažeráka. Pri GERD sa tento zvierač nezatvára správne, čo spôsobuje pálenie záhy, zápach z úst, bolesti brucha a ďalšie nepríjemné príznaky.

 Čo je reflux
Zdravý žalúdok bez problémov spracováva potravu, kým reflux pažeráka GERD spôsobuje nepríjemné symptómy a môže mať vážne následky.

Reflux alebo GERD: Rozdiely, ktoré treba poznať

Reflux a GERD (gastroezofageálna refluxová choroba) sú pojmy, ktoré sa často mylne používajú zameniteľne kvôli podobnosti ich symptómov. Je však kriticky dôležité rozlišovať medzi nimi, keďže ide o odlišné zdravotné stavy.

Reflux

 • Dôjde k návratu žalúdočných kyselín späť do pažeráka.
 • Vyvoláva pocit pálenia záhy, kyslú chuť v ústach a nepríjemný dych.
 • Môže byť vyvolaný uvoľnením dolného zvierača pažeráka alebo konzumáciou ťažkých jedál pred spaním.

GERD

 • Charakterizuje ho opakovaný výskyt symptómov refluxu.
 • Môže spôsobiť zápal pažerákovej sliznice a viesť k trvalému poškodeniu.
 • Vzniká na základe dysfunkcie zvierača pažeráka, obezity, alebo fajčenia.

Ako sa prejavuje reflux pažeráka?

GERD, známe aj ako gastroezofageálny reflux, predstavuje ochorenie spojené so životným štýlom, ktoré môže vyústiť do vážnych zdravotných komplikácií. Existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu prispieť k jeho rozvoju:

 • Používanie tabakových výrobkov, vrátane cigariet či elektronických cigariet
 • Nadmerná telesná hmotnosť či obezita
 • Chronický stres a napätie
 • Konzumácia veľkých porcií jedla a nekontrolované prejedanie
 • Ľahnutie alebo spánok ihneď po jedle
 • Preferencie v jedálničku smerujúce k vyprážaným, koreneným a mastným pokrmom
 • Pitie sladených nealkoholických nápojov, kávy alebo alkoholu
 • Zneužívanie určitých liekov, napríklad aspirínu alebo ibuprofénu

Konzumácia ťažkých alebo korenených jedál môže spôsobiť kyslý reflux. Nedostatočná tvorba žalúdočnej kyseliny vedie k tráviacim problémom a refluxu. Žalúdočná kyselina, ničiac baktérie a podporujúc absorpciu dôležitých minerálov, je kľúčová pre trávenie, pričom jej produkciu stimuluje hormón gastrín.

V normálnom fungovaní žalúdka sa potrava spracováva a absorbuje bez spätného toku žalúdočného obsahu do pažeráka
V normálnom fungovaní žalúdka sa potrava spracováva a absorbuje bez spätného toku žalúdočného obsahu do pažeráka.

Čo sa deje so žalúdkom po konzumácii jedla?

Keď sa jedlo presunie z úst do žalúdka, začína sa spracovávanie. No ak žalúdok neplní úlohy efektívne, môže to viesť k refluxu. Pažerák nemá ochranu proti žalúdočnej kyseline, čo môže spôsobiť jeho poškodenie. Včasná liečba refluxu je kľúčová a odporúčame hľadať radšej účinné prírodné riešenia a doplnky

Reflux, alebo regurgitácia, je jav, keď žalúdočný obsah späť uniká do pažeráka, čo škodí jeho zdraviu a zhoršuje kvalitu života.

Ak chcete poradiť v podpore zdravia, dávkovania, alebo voľby produktov, neváhajte nás kontaktovať. Stačí len jednoducho kliknúť na uvedený link: ZAVOLAŤ A ZISTIŤ VIAC TERAZ

Kyslý regurgitát – hlavný dôvod refluxu

Väčšina prípadov refluxu je spôsobená nedostatočnou tvorbou žalúdočnej kyseliny, ktorá je zodpovedná za trávenie potravy. Keď sú žalúdočné kyseliny príliš slabé, potrava stagnuje a môže dôjsť k regurgitácii.

Spätný tok kyslej žalúdočnej kyseliny je najbežnejším druhom regurgitácie, ktorý dráždi sliznicu pažeráka. Ak sa tento stav nevyrieši, môže dôjsť k zápalu pažeráka, vredom a dokonca rakovine pažeráka.

Zásaditý regurgitát – riziko pre pažerák

Pokiaľ dôjde k refluxu z dvanástnika do žalúdka, obsah žalúdka má zásaditý charakter, ktorý môže ešte viac poškodiť sliznicu pažeráka. Tento stav môže viesť k zápalu sliznice, vredom a ďalším zdravotným komplikáciám.

Je dôležité venovať pozornosť príznakom refluxu a hľadať pomoc a správnu účinnú liečbu. Včasná diagnostika a liečba môžu pomôcť minimalizovať negatívny vplyv refluxu na vaše zdravie.

Náš tip: Vyskúšajte čistú prírodnú humínovú kyselinu proti refluxu a páleniu záhy. Táto prírodná látka odstraňuje zápaly, redukuje žalúdočné prekyslenie, podporuje mikrobióm a črevnú sliznicu a to všetko bez nežiaducich vedľajších účinkov.

Pálenie záhy a zápach z úst

Reflux pažeráka sa prejavuje radou nepríjemných symptómov. Medzi najbežnejšie patrí pálenie záhy, nepríjemný zápach z úst, pocit kyslej alebo horké chuti v ústach, nadúvanie alebo bolestivé prehĺtanie.

Reflux a pálenie záhy sú nepríjemnými problémami, ktoré môžu spôsobiť nielen nepríjemné pocity, ale aj zápach z úst.
Reflux a pálenie záhy sú nepríjemnými problémami, ktoré môžu spôsobiť nielen nepríjemné pocity, ale taktiež skutočne nepríjemný zápach z úst.

Reflux a pálenie záhy: Aké sú príznaky a ako ich rozpoznať?

Reflux a pálenie záhy nemusí byť vaším každodenným spoločníkom. Prejavy týchto nepríjemností sa líšia, no majú významný dopad na vašu pohodu. Neváhajte preto preniknúť hlbšie do poznania ich príčin a možností liečby. Staňte sa pánom svojho zdravia.

Medzi príznaky refluxu a pálenia záhy patria:

 • Pálivý pocit za hrudnou kosťou, ktorý sa môže rozširovať smerom do krku, vás upozorní na okamžitú nepohodu.
 • Nepríjemná kyslá chuť v ústach doplnená o nevoľnosť a pocit plnosti v žalúdku, signalizuje, že niečo nie je v poriadku.
 • Bolesť pri prehĺtaní, ktorá komplikuje každodenné stravovacie návyky.
 • Nadúvanie a plynatosť, ktoré zvyšujú pocit nepohodlia.
 • Návaly tepla, zvýšené slinenie a nepríjemný zápach z úst sú symptómy, na ktoré by ste mali byť pozorní.

Identifikácia týchto príznakov je kľúčová k tomu, aby ste sa mohli rozhodnúť pre správnu cestu k zlepšeniu vašej kvality života. Nenechávajte reflux a pálenie záhy zasahovať do vášho života viac, než je nevyhnutné. Existujú riešenia, ktoré vám pomôžu zmierniť tieto príznaky a vrátiť vám pocit komfortu.

Ak hľadáte pomoc so zdravotnými problémami, určite nás neváhajte kontaktovať. Stačí jednoducho kliknúť na: ZAVOLAŤ A ZISTIŤ VIAC a začnite tak svoju cestu k lepšiemu zdraviu už dnes. Pomôžeme vám nájsť správne riešenia pre zdravší a kvalitnejší život.

Faktory, ktoré zvyšujú riziko refluxu pažeráka

Reflux pažeráka je stav, ktorý môže mať rôznu intenzitu – od sporadických prípadov až po pravidelné prejavy. Rizikové faktory zahŕňajú nočné prejedanie, častú konzumáciu alkoholu, fajčenie, nadváhu, ale aj príliš pikantné jedlá, nadmerné množstvo sladkostí a kyslé ovocie.

Lieky na reflux: prehľad najpoužívanejších liekov

Využívanie farmakologického prístupu k liečbe ezofageálneho refluxu a GERD predstavuje na Slovensku bežnú prax. Medzi často predpisované prípravky patrí Helicid, Emanera, Omeprazol, Pantoprazol, Lanzoprazol, Nolpaza a ďalšie.

Napriek ich účinnosti je dôležité si uvedomiť riziká spojené s dlhodobým užívaním týchto liekov. Dôsledkom môže byť celý rad negatívnych vedľajších účinkov, vrátane narušenia tráviaceho procesu, zvýšeného rizika infekcií, nerovnováhy minerálov v tele, oslabeného vstrebávania vitamínu B, vzniku osteoporózy, svalových kŕčov a ďalších. Tieto negatíva vedú v niektorých krajinách až k zakázaniu určitých prípravkov.

S ohľadom na tieto riziká je kľúčové zvažovať alternatívne, prírodné metódy liečby, ktoré nepredstavujú riziko vedľajších účinkov a môžu efektívne zmierňovať symptómy spojené s refluxom pažeráka.

Treba byť opatrný pri užívaní liekov na reflux žalúdka, pretože v mnohých prípadoch môžu spôsobiť viac problémov ako pomôcť.
Treba byť opatrný pri užívaní liekov na reflux žalúdka, pretože v mnohých prípadoch môžu spôsobiť viac problémov ako úžitku.

Chcete vyskúšať účinné prírodné riešenia pre svoje zdravotné problémy? Vyskúšajte napríklad humínovú kyselinu v silnej kombinácii s glutatión elixírom a objavte ako tak dosiahnuť optimálne zdravie a vitalitu.

Nechajte sa inšpirovať príbehmi našich spokojných zákazníkov a získajte prírodné produkty, ktoré skutočne fungujú.

Skúsenosť zákazníčky Denisy M.: Užívala som Emaneru dlho na reflux a bolo mi zle. K tomu ešte dva lieky na tlak a všetko sa len zhoršovalo. Ale teraz, po starostlivej konzultácii a presnom dávkovaní produktov, je to už štyri mesiace, čo sa cítim lepšie ako kedykoľvek predtým. Veľká vďaka za záujem o moje zdravie.

OBJAVTE SILU HUMÍNOVEJ KYSELINY

Úľava od refluxu pažeráka vďaka humínovej kyseline

Trápi vás, že kvôli problémom s refluxom pažeráka musíte obmedziť konzumáciu svojich obľúbených jedál? Našťastie existuje viacero spôsobov, ako efektívne znížiť riziko refluxu. Medzi nimi sú aj chemické (syntetické) lieky, ktoré však môžu mať nežiaduce vedľajšie účinky a dlhodobé užívanie môže byť pre telo viac ako škodlivé. Preto ako oveľa lepšiu alternatívu odporúčame prírodné riešenia, ktoré sú šetrné k vášmu zdraviu.

Použitie prírodnej Fulvovej kyseliny nielen zmierňuje reflux a pálenie záhy, ale tiež pomáha v boji proti zápche a nadúvaniu.
Použitie prírodnej humínovej kyseliny nielen zmierňuje reflux a pálenie záhy, ale tiež účinne pomáha v boji proti zápche a nadúvaniu.

Stimulácia enzymatických reakcií v bunkách  

Náš organizmus sa na svoju efektívnú činnosť spolieha na viac než 200 esenciálnych enzýmov, ktoré sú nevyhnutné pre plynulý priebeh hlavných biologických procesov, vrátane trávenia. Nedostatočná prirodzená produkcia tráviacich enzýmov môže viesť k rozličným zdravotným problémom. Správna absorpcia živín je narušená, čo môže spôsobiť plynatosť, nadúvanie a zvýšené riziko refluxu pažeráka po jedle.

Humínová kyselina je prírodným posilňovačom, ktorý stimuluje bunky k produkcií enzýmov, čo napomáha zdraviu tráviaceho systému a efektívnejšiemu rozkladu sacharidov, tukov a bielkovín. To v konečnom dôsledku pomáha znižovať riziko refluxu pažeráka a pálenia záhy.

Zmiernenie zápalového procesu

Výskumy poukazujú na to, že humínová kyselina má schopnosť efektívne redukovať zápalové stavy v ľudskom tele, a to prostredníctvom podpory prirodzeného uvoľňovania protizápalových látok. Potvrdené bolo, že rôzne tráviace ťažkosti – od gastritídy, cez refluxnú chorobu (GERD), syndróm dráždivého čreva (IBS), až po Crohnovu chorobu – sú často spojené so zápalovými procesmi.

Humínová kyselina tak predstavuje dôležitú podporu pri zmiernení zápalov v tele, čo prináša potenciál pre efektívnejšiu liečbu najrozšírenejších problémov tráviaceho systému.

Trápi vás dlhodobo reflux? Vyskúšajte fulvovú kyselinu!

Ďalšie účinky humínovej kyseliny pri liečbe refluxu

Humínová kyselina, bohatá na prirodzené zložky ako alginát sodný a beta-glukány, vytvára ochrannú bariéru na sliznici pažeráka, efektívne znižujúca zápal. Jej jedinečná kompozícia zahŕňa:

 • Vitamíny (A, C, E, B-skupina) a minerály (zinok, selén, vápnik), ktoré sú nevyhnutné pre regeneráciu a ochranu tráviaceho traktu.
 • Aminokyseliny (glutamín, glykín) podporujú obnovu pažeráka, zatiaľ čo antioxidanty (flavonoidy) chránia bunky pred poškodením.
 • Prírodné kyseliny vrátane kyseliny humínovej a alginovej, sú kľúčové pre ich protizápalové a regeneračné vlastnosti.
 • Enzýmy (amiláza, proteáza) zlepšujú trávenie, beta-glukány a lignany redukujú zápal a podporujú hojenie.

Významnou súčasťou sú aj vitamín D a kyseliny (listová, jantárová) pre imunitu a regeneráciu. Tento synergický efekt zložiek humínovej kyseliny predstavuje prírodnú a efektívnu podporu pre zdravie pažeráka a celého tráviaceho systému, zároveň posilňuje ochranné mechanizmy a podporuje rýchlejšie hojenie.

Humínová kyselina verzus lieky proti refluxu  

Bežné liečby refluxu pracujú na princípe blokovania žalúdočných kyselín, čo síce ponúka okamžitú úľavu, ale je dobré si uvedomiť, že žalúdočné kyseliny sú nevyhnutné pre efektívne trávenie a odstraňovanie patogénov. Ich potlačenie môže priniesť nežiaduce vedľajšie efekty.

Nezabúdajte: Lieky proti refluxu môžu vyvolať únavu, zrýchlený tep, bolesť hlavy, zápchu a taktiež problémy s pečeňou. Dlhodobé užívanie liekov ako inhibítor protónovej pumpy, môže viesť k žalúdočným problémom.

Humínová kyselina, dar prírody, aktívne podporuje tráviaci proces bez toho, aby potláčala produkciu žalúdočných kyselín. Stimuláciou esenciálnych enzýmov rieši koreň problému, nie len jeho vonkajšie prejavy.

Bez vedľajších účinkov je táto kyselina spoľahlivým riešením pre ľudí trpiacich na reflux pažeráka, ponúka bezpečnú cestu k zlepšeniu.

Zdroj informácií a vedeckých štúdií:

 1. https://journals.ekb.eg/article_29352.html
 2. https://www.hindawi.com/journals/jdr/2018/5391014/
 3. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/asj.13011
 4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5296205/
 5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6811714/
 6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10143271/
 7. https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/09540105.2019.1707780
 8. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0034528813003950
 9. https://www.frontiersin.org/journals/microbiology/articles/10.3389/fmicb.2023.1147110/full
 10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5296205/?fbclid=IwAR3gv9v470V56cyXn_4CH0u7nY8qrouOGiZ-kQ1UErfkBNRGOVgtN2rKM8A
 11. https://www.serravit.com.tr/wp-content/uploads/2020/08/Humic-substances-as-a-potent-biomaterials-for-therapeutic-and-drug-delivery-system-a-rewiev.pdf
 12. https://www.researchgate.net/publication/306959202_Protection_against_Gluten-mediated_Tight_Junction_Injury_with_a_Novel_Lignite_Extract_Supplement
 13. https://www.researchgate.net/publication/315966370_Protective_Effects_of_Lignite_Extract_Supplement_on_Intestinal_Barrier_Function_in_Glyphosate-Mediated_Tight_Junction_Injury

One thought on “Trápi vás dlhodobo reflux? Vyskúšajte humínovú kyselinu!

 1. Pingback: Vysoký cholesterol a jak jej dokážeme účinně snižovat - Advanced Health

Comments are closed.