Kupujete všetko v tabletách? Tak toto ste určite nevedeli

Určite ste si aj vy mnohokrát všimli, aké obrovské rozdiely môžu byť v cenách vitamínov a iných výživových doplnkoch? Možno ste sa už zamysleli, či tie lacnejšie sú naozaj také super, ako sa tvária na obale. Ale ako sa hovorí, „nie všetko je zlato, čo sa blyští“ a to isté platí aj pre výživové doplnky. Poďme sa pozrieť, prečo by sme si mali dávať pozor na to, čo kupujeme.

Rozpad v žalúdku

Predstavte si, že hodíte do práčky prášok, ale zabudnete zapnúť vodu. Áno, vaše oblečenie ostane stále rovnako špinavé, ako keď ste ho tam dali. Podobne sa tak mnohé tablety a pilulky v žalúdku vôbec nerozpustia správne, čo znamená, že všetky tie úžasné účinky a benefity, ktoré tak veľmi sľubujú za málo peňazí, sú v podstate na nič.

Problémy so žalúdkom

Ak máte auto s pokazeným motorom, nepomôže mu, keď nádrže budete nalievať benzín, alebo naftu. A to isté platí aj pre tabletky plné aditív, ktoré môžu narobiť viac škody ako úžitku. Ak máte citlivý žalúdok, môžete teda skončiť s viac bolesťami ako s úľavami. Navyše, ak ešte nemáte v poriadku žalúdok a teda váš žalúdok nefunguje správne, výživové doplnky v tabletách tak nie je možné správne či bezpečne stráviť a tak vaše ťažko zarobené peniažky skončia v toalete, to však určite nechceme.

Nízka kvalita surovín

Kúpa lacných topánok môže pôsobiť ako dobrý nápad, kým nezistíte, že sa po troch dňoch nosenia rozpadnú. Pri tabletách je to rovnaké; ak sú lacné, či vyrobené z nekvalitných surovín, nemajú správnu absorbciu a ani biologickú dostupnosť, vaše telo ich preto jednoducho nevyužije tak, ako by malo a to už vôbec neznie lákavo.  Taktiež by sme mali myslieť aj na to, že tieto plnivá nie sú vôbec zdravé. Narúšajú normálnu činnosť žalúdka, dráždiť žalúdok, alebo sa môžu ukladať v tkanivách gastrointestinálneho traktu, ako aj v tukových tkanivách. Niektoré látky telo nevie vylúčiť a môžu sa ukladať aj v pečeni alebo obličkách.

Zbytočné škodlivé plnivá

Je to ako keď si objednáte pohár vody a dostanete ho plný ľadu. Áno, vyzerá to plne, ale užitočného obsahu je pramálo. Niektoré tablety sú plné plnív, ktoré len úplne zbytočne zväčšujú tabletu, bez pridania reálnej hodnoty.

Sublingválna aplikácia

Podľa vedcov a lekárov je sublingválna (pod jazyk) forma jednou z najúčinnejších. Liečivo sa absorbuje priamo do krvného obehu cez slinné žľazy, čo znamená rýchlejší a konzistentnejší účinok bez rizika, ktoré prinášajú injekcie. Je to bezpečné, jednoduché a môžete to spraviť sami, kdekoľvek a kedykoľvek.

Chcete vyskúšať naše prírodné riešenie pre svoje zdravotné problémy? Vyskúšajte naše funkčné produkty a objavte ako dosiahnuť optimálne zdravie.

ZAŽITE ZDRAVIE NA VLASTEJ KOŽI

Cena a kvalita idú ruka v ruke

Investícia do kvality sa oplatí. Kvalitnejšie produkty môžu byť drahšie, ale aspoň viete, že naozaj fungujú. Nechcete predsa len tak zbytočne míňať peniaze a dúfať, že to funguje, však?

Na záver, pri výbere doplnkov stravy myslite na to, že kvalita by mala byť vždy na prvom mieste. Je lepšie investovať do niečoho, čo naozaj funguje, než riskovať svoje zdravie kvôli nižšej cene. Vyberajte múdro a zodpovedne – vaše telo vám poďakuje!