Rakovina – Ako pomôže fulvová kyselina pri tomto ochorení?

Rakovina - Ako pomôže fulvová kyselina pri tomto ochorení?

Rakovina je jednou z najčastejších príčin úmrtí po celom svete. Doteraz nebola nájdená účinná látka, pomocou ktorej by sme ju vedeli liečiť so 100 % účinnosťou. Na zabránenie jej rozvoju sa často používa chemoterapia a tiež radiácia. Tieto metódy však majú množstvo vedľajších účinkov a spôsobujú skutočne vážne poškodzovanie organizmu.

Práve preto stoja za pozornosť prírodné formy liečby. Vedecké štúdie jasne ukazujú, že veľmi dobré účinky vykazuje kyselina fulvová. Ako teda dokáže pomôcť v boji s rôznymi druhmi rakoviny? Povedzme si však ešte predtým niečo o konvenčných metódach liečby rakoviny a ich najčastejším rizikom.

Aké sú bežné konvenčné liečby rakoviny

Pri liečbe rakoviny sa často používa chemoterapia a ožarovanie, avšak tieto metódy sú spojené s množstvom vedľajších účinkov. Našťastie, existujú prírodné spôsoby, ako tieto vedľajšie účinky zmierňovať. Okrem toho, správnym výberom prírodných doplnkov je možné zvýšiť celkový účinok liečby a zlepšiť kvalitu života počas liečby.

Konvenčné metódy ako chemoterapia a rádioterapia sú často spojené s neúspechom a môžu trvať desiatky rokov, kým sa telo úplne zotaví.
Konvenčné metódy ako chemoterapia a rádioterapia sú často spojené s neúspechom a môžu trvať desiatky rokov, kým sa telo úplne zotaví.

Boj proti rakovine: Výhody a nevýhody liečby chemoterapiou

Chemoterapia je široko používaná liečba rakoviny, avšak jej negatívne účinky na telo sú nevyhnutné. Chemoterapia nielenže ničí rakovinové bunky, ale aj zdravé bunky, čo môže spôsobiť vedľajšie účinky ako strata vlasov, nevoľnosť, únava a oslabenie imunitného systému.

Avšak, výskum ukazuje, že fulvová kyselina môže zvýšiť účinnosť chemoterapie a zastaviť šírenie rakoviny tým, že blokuje signálne proteínové dráhy, ktoré stimulujú rast rakovinových buniek. Taktiež pomáha znižovať negatívne účinky chemoterapie a zlepšuje celkovú regeneráciu tela po liečbe.

Fulvová kyselina sa preto javí ako sľubný pomocník pri liečbe rakoviny v kombinácii s konvenčnými liečebnými postupmi.

Rádioterapia: Účinná metóda pri liečbe rakoviny, ale s nevýhodami

Rádioterapia, alebo inak povedané ožarovanie je jednou z najbežnejších metód liečby rakoviny, ale má aj svoje nevýhody. Vysoké dávky žiarenia môžu poškodiť zdravé bunky v tele a spôsobiť nežiaduce vedľajšie účinky, ako sú nevoľnosť, únavu a vypadávanie vlasov. Fulvová kyselina sa ukázala ako pomocný prostriedok pri liečbe rakoviny, pretože dokáže zvýšiť účinnosť rádioterapie a minimalizovať jej vedľajšie účinky. Fulvová kyselina môže zastaviť šírenie rakoviny a pomôcť telu zotaviť sa po liečbe.

Liečba rakoviny je často veľmi náročná a zničí v našom tele mnoho dobrého, pričom úplne vyčerpá aj naše telo a psychiku.
Liečba rakoviny je často veľmi náročná a zničí v našom tele mnoho dobrého, pričom úplne vyčerpá aj naše telo a psychiku.

Kyselina fulvová a stimulácia imunitného systému

Vedecké výskumy ukázali, že silný imunitný systém dokáže prirodzene eliminovať rakovinu, respektíve, spomaliť jej ďalší rozvoj. Práve preto je dôležité venovať pozornosť obranyschopnosti organizmu. A práve tu sa dostáva k slovu prírodná kyselina fulvová. Tá je známa svojimi výnimočnými antioxidačnými schopnosťami, vďaka ktorým vie účinne podporiť imunitu. Fulvová kyselina obsahuje množstvo antioxidantov, ktoré chránia telo nielen preventívne, ale aj aktívne v boji proti ochoreniam, ako je rakovina.

Protirakovinový potenciál fulvovej kyseliny

Vedecká štúdia z roku 2016 ukázala, že kyselina fulvová stimuluje sekréciu oxidu dusnatého, ktorý zlepšuje imunitnú odozvu organizmu. Naviac, bolo dokázané, že podporuje extracelulárne protirakovinové mediátory z buniek RAW 264.7, čím zabíja rakovinové bunky. Tieto výskumy boli prevádzané na bunkách izolovaných v skúmavkách, avšak pozitívne účinky sa prejavili aj pri testoch na ľuďoch. Rakovina a jej šírenie sú tým pádom spomalené a to následne spôsobuje smrť rakovinových buniek.

Fulvová kyselina má schopnosť blokovať signálne proteínové dráhy, čím zastavuje rast rakovinových buniek a dokáže spôsobiť ich bunkovú smrť.
Fulvová kyselina má schopnosť blokovať signálne proteínové dráhy, čím zastavuje rast rakovinových buniek a dokáže spôsobiť ich bunkovú smrť.

Blokovanie signálnych proteínových dráh

Keďže kyselina fulvová je silným antioxidantom, dokáže blokovať signálne proteínové dráhy, ktoré umožňujú rýchle šírenie rakoviny. Rakovinotvorné bunky nedokážu ďalej rozširovať DNA a RNA do iných buniek, čím sa významne spomaľuje rozvoj ochorenia. V mnohých prípadoch bola rakovina inhibovaná v dôsledku blokovania proteínových ciest účinkom Fulvovej kyseliny, čo bránilo jej ďalšiemu šíreniu.

Rakovina a eliminácia voľných radikálov

Okrem toho, že molekuly kyseliny fulvovej dokážu blokovať signálne proteínové dráhy, naviac zabezpečujú aj elimináciu voľných radikálov, ktoré sú produkované rakovinotvornými bunkami, ničia okolité zdravé bunky a umožňujú rýchlejšie šírenie rakoviny.

Výskumy ukázali, že fulvová kyselina sa správa ako akceptor voľných radikálov. Neutralizuje ich a zabraňuje ďalšiemu poškodzovaniu buniek, čím prispieva k spomaleniu šírenia rakoviny.

Náš tip: Vyskúšajte čistú Fulvovú kyselinu, ktorá môže pomôcť zlepšiť celkový stav rakoviny a zvýšiť účinok liečby. Je bez nečistôt a akýchkoľvek látok, ktoré by mohli telu poškodiť, a nemá žiadne vedľajšie účinky.

Účinky kyseliny fulvovej v praxi  

Pozitívne účinky kyseliny fulvovej pri liečbe rakoviny neboli skúmané len teoreticky, respektíve, v skúmavkách. Prejavili sa aj vo výskumoch na skutočných ľuďoch. Uvádzame niekoľko výsledkov vedeckých štúdií, ktoré rozhodne stoja za pozornosť. Rakovina a jej účinnosť na jej liečbu sa v súvislosti s kyselinou fulvovou stále viac skúma a už niekoľko rokov ju ľudia používajú ako doplnkovú liečbu pri rôznych onkologických ochoreniach.

Pomoc pri liečbe nádorov štítnej žľazy

Štúdie prevádzané na pacientoch v nemocnici ukázali, že injekcie s extraktom z fulvovej kyseliny s obsahom humínových látok v 90 % prípadov pomohli zastaviť rast nádoru štítnej žľazy a prispeli k jeho postupnému zmenšovaniu. 80 % pacientov sa úplne vyliečilo.

Fulvová kyselina sa ukázala ako najúčinnejšia prírodná látka, ktorá má preukázateľné účinky pri liečbe a podpore liečby rakoviny.
Fulvová kyselina sa ukázala ako najúčinnejšia prírodná látka, ktorá má preukázateľné účinky pri liečbe a podpore liečby rakoviny.

Liečba viacerých druhov rakoviny

Výskumy a štúdie ukázali, že fulvová kyselina má významný vplyv na liečbu rakoviny. Táto látka tlmí adhéziu buniek kolorektálneho karcinómu k endotelovým bunkám a zvyšuje cytotoxické účinky oxidu arzenitého na bunky rakoviny krčka maternice. Okrem toho, kyselina fulvová sa ukázala ako prospešná pri liečbe melanómu a spinocelulárnej karcinómu ústnej dutiny, a humínové látky majú protirakovinové vlastnosti pri leukémii. Tieto výsledky potvrdzujú účinnosť fulvovej kyseliny pri liečbe rôznych druhov rakoviny a podporujú ďalší výskum v tomto smere.

Výskumy potvrdili terapeutické účinky kyseliny fulvovej pri liečbe rakoviny krčka maternice, obličiek či pľúc. Pacienti s nádormi pažeráka, ktorí počas 2 rokov užívali fulvové kyseliny, zaznamenali 100 % úspešnosť liečby – nádor sa nerozvinul do rakoviny.

V neposlednom rade, vedci potvrdili, že fulvová kyselina dokáže slúžiť ako inhibítor rastu buniek leukémie HL-60.

Fulvová kyselina spoločne s Humínovou majú preventívne vlastnosti proti rakovine, pretože potláčajú mutácie a obsahujú antioxidačné, protizápalové a fotoochranné vlastnosti. Fulvová kyselina, bezpečná a cenovo dostupná látka, ktorá sa používa v ajurvédskej medicíne, môže byť perspektívnym prostriedkom na prevenciu rakoviny.

Kyselina fulvová môže zastaviť rast rakovinových buniek a dokonca ich zničiť. V tejto štúdii sme testovali účinok fulvovej kyseliny na bunky Hep3B, HT29 a PC3 po dobu 48 a 72 hodín. Fulvová kyselina inhibovala rast všetkých skúmaných bunkových línií a najcitlivejšie boli bunky Hep3B. Okrem toho sa zistilo, že fulvová kyselina upravuje apoptózu na úrovni génu mRNA.

Rakovina a jej prírodná liečba bez vedľajších účinkov

Vedeli ste, že: Vďaka tomu, že kyselina fulvová neobsahuje zložky, ktoré by mohli interferovať s rôznymi najpoužívanejšími liečivami, dá sa užívať súbežne s inými medikamentmi? Napríklad, liekmi na štítnu žľazu.

Hlavným benefitom kyseliny fulvovej je skutočnosť, že pochádza zo 100 % prírodných zdrojov. Ide o humínovú látku, ktorá vzniká pri rozklade organickej hmoty. Neobsahuje škodlivé toxíny a chemické zlúčeniny spôsobujúce poškodzovanie ľudského tela. Na rozdiel, cenné enzýmy a minerály v jej zložení aktívne podporujú prirodzené ozdravné procesy v tele.

Je dôležité, aby prírodná fulvová kyselina bola čistá a obsahovala aj humínovú kyselinu, pretože tieto dve látky dokážu spoločne najlepšie fungovať a poskytnúť telu najväčšiu výhodu.

Klinické štúdie o účinkoch kyseliny fulvovej pri liečbe rakoviny nájdete tu:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27177083/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4691117/

https://www.mdpi.com/2504-3900/1/10/1031

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17984596

https://scholarworks.iupui.edu/handle/1805/5369

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9150800/

https://sci-hub.hkvisa.net/10.1016/j.etap.2009.11.009

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4691117/

https://doi.org/10.3390/proceedings2251565

https://doi.org/10.3390/proceedings1101031

https://altermed.com.ua/pdf/shilajit-a-panacea-for-cancer.pdf

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4691117/

https://bmccomplementalternmed.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12906-016-1131-z

https://sci-hub.se/https://www.jcehepatology.com/article/S0973-6883(15)00118-8/fulltext

https://fulvic.info//wp-content/uploads/2019/01/M-Cancer-cell-death-study1-RMIT-1-1.pdf

http://www.sciencearchives.org/wp-content/uploads/2020/09/Science-Archives-2020-Vol.-1-2-53-60.pdf

https://www.researchgate.net/publication/305765448_Shilajitin_Cancer_Treatment_Probable_Mode_of_Action

https://www.researchgate.net/publication/332937739_HUMIC_SUBSTANCES_AS_A_POTENT_BIOMATERIALS_FOR_THERAPEUTIC_AND_DRUG_DELIVERY_SYSTEM-A_REVIEW

https://www.researchgate.net/publication/362756331_A_New_Insight_Into_the_Anti_Proliferative_and_Apoptotic_Effects_of_Fulvic_and_Humic_Acids_as_Bio_Product_of_Humus_on_Breast_Cancer_Cells_Optimized_by_Response_Surface_Methodology