Glutatión – Tajomstvo krásy

Glutatión - Tajomstvo krásy

Počuli ste už o glutatióne? Možno ste ho použili na detoxikáciu alebo na zvýšenie úrovne energie a imunitného systému? Vedeli ste však, že glutatión je teraz oslavovaný ako ďalšia veľká vec v starostlivosti o pleť? Len v USA sa očakáva, že trh s glutatiónom vzrastie z približne 81 miliónov libier v minulom roku na  222 miliónov libier do roku 2027. Očakáva sa, že veľká časť tohto rozšírenia bude pochádzať z kozmetického priemyslu, kde povedomie o výhodách glutatiónu rastie.

Kedysi ho lekári používali na liečbu akútnych ochorení, jeho schopnosti posilňujúce pokožku si začíname všímať aj my ostatní. Hollywoodske hviezdy ako Gwyneth Paltrow a Beyonce prisahajú, že sa im dostane tejto žiary. A mnohí zasvätení krásy o ňom šalejú ako o premene proti starnutiu. Ale čo to vlastne glutatión je? Ako môže pomôcť vašej pleti? Ako by ste to mali brať? A zásadná otázka – naozaj to funguje!?

Detoxikácia je kľúčom pre krásnu a zdravú pleť

Detoxikácia tela je prospešná v mnohých smeroch. Vieme, že pomáha znižovať nadúvanie, vyplavuje toxíny a môže dokonca pomôcť pri chudnutí. Mnoho ľudí nevie, že detoxikácia tela tiež pomáha podporovať zdravú pokožku. Ak sa snažíte omladiť svoju pokožku, detox je presne to, čo potrebujete.

Najlepším spôsobom, ako zlepšiť kvalitu pokožky, je zúčastniť sa ULTRA SILNEJ DETOXIKÁCIE. Detoxikácia vyplaví toxíny, ktoré vaše telo zadržiava, a vyčistí vašu pokožku. Keď je vaše telo plné toxínov, všimnete si, že vaša pokožka je citlivá a mohli by ste bojovať s rôznymi kožnými problémami. Detoxikácia môže pomôcť s tým, pretože odstraňuje toxíny, ktoré to spôsobujú.

Advanced Health ponúka viacero systémov čistenia tela, ktoré sú dokonalým spôsobom dennej detoxikácie. Začnite svoj detoxikačný režim s balíčkom ULTRA SILNÁ DETOXIKÁCIA, ktorá zahŕňa:

Aktívny redukovaný Glutatión (GSH)

Čistý redukovaný Glutatión pomáha tak detoxikovať a odstraňovať jedy a toxíny v pečeni, pľúcach, črevách a obličkách.

Konjugácia (bunkový prenos) glutatiónu s toxínmi tak zároveň pomáha detoxikovať a eliminovať všetky toxíny rozpustné v tukoch a ťažké kovy.

Glutatión podporuje neutralizáciu voľných radikálov a znižuje oxidačný stres, zdravú detoxikáciu a zvyšuje prirodzenú reakciu organizmu na zápal.

Hlavné kľúčové vlastnosti pre pleť:

 • Antioxidačné účinky
 • Účinky proti starnutiu
 • Antioxidačná aktivita
 • Protizápalové účinky
 • Depigmentačné akcie
 • Inhibícia aktivity tyrozinázy
 • Aktivácia feomelanínovej dráhy

Čistá Fulvová/Humínová kyselina

Kyselina fulvová má silnú schopnosť viazať a odstraňovať toxíny v tele, ako sú ťažké kovy, toxíny a iné škodliviny, čo z nej robí veľmi silného detoxikačného spojenca.

Pomôže vám včas zbaviť sa toxínov, ktoré ste nahromadili, takže zaznamenáte aj zvýšenie energetickej hladiny a výrazne sa zlepší vaša nálada a kvalita spánku a regenerácia.

Hlavné kľúčové vlastnosti pre pleť:

 • Hydratuje a absorbuje živiny
 • Zvyšuje kyslík do pokožky
 • Zvyšuje kolagén pokožky
 • Zabraňuje vzniku akné
 • Opravuje poškodenie

Keď si uvedomíte, že vaša pleť neustále bojuje s toxicitou, okamžite zakročte, aby ste si mohli užiť omladenú pleť a cítili sa tak čo najlepšie.

Vyskúšajte našu ULTRA SILNÚ DETOXIKÁCIU ešte dnes a pocítite ten obrovský rozdiel!

Čo je Glutatión?

Glutatión, známy ako „hlavný antioxidant, sa nachádza v každej bunke vášho tela. Vyrába sa vo vašej pečeni, hrá kľúčovú úlohu pri detoxikácii tela a udržiava vaše bunky zdravé tým, že odstraňuje voľné radikály, toxíny a ťažké kovy. Ale to nie je všetko. „Super“ glutatión sa môže viazať aj na lieky a toxíny a pomáhať pečeni pri ich odstraňovaní. Ak je tvoja pečeň Batman, glutatión je Robin, spolu sú tímom snov na ničenie toxínov!

Glutatión sa skladá z troch rôznych aminokyselín: glutamínu, glycínu a cysteínu a pomáha udržiavať vaše mitochondrie silné. To znamená, že dokážu pumpovať energiu a lepšie chrániť vašu DNA. Keď sú vaše hladiny vysoké, medzi výhody glutatiónu patria: energia na celé dni, orosená pokožka, zdravá detoxikácia, silná funkcia mozgu a možno aj dlhší život – wow!

Má to však háčik. Vašu optimálnu hladinu glutatiónu prestanete produkovať po 20. roku života. Takže akonáhle už nebudete tínedžer, pôjde to z kopca – smutné však? Vaše telo sa nedokáže tak dobre chrániť pred vonkajšími škodlivinami, voľnými radikálmi alebo oxidačným poškodením. Ešte horšie je, že neustále vystavenie chemikáliám, znečisteniu, alkoholu a dokonca aj liekom ako paracetamol zníži hladinu glutatiónu.ä

Aké sú výhody Glutatiónu pre vašu pokožku?

Zakaždým, keď jete, dýchate alebo sa hýbete, vaše telo používa jedlo, ktoré jete, na výrobu energie. Vedeli ste však, že vždy, keď sa to stane, existujú škodlivé vedľajšie produkty známe ako voľné radikály? Tieto malé pleskáče môžu poškodiť zdravé bunky a DNA. Niektoré odhady ukazujú, že každá bunka vo vašom tele zaznamená denne okolo 10 000 oxidačných zásahov do svojej DNA – nieeeee!

Ako sa voľné radikály hromadia, spôsobujú poškodenie buniek a tkanív, čo môže viesť k vráskam, zápalom kože, hyperpigmentácii a melazme. Nie ďakujem! Dobrou správou však je, že glutatión môže pomôcť znížiť tieto účinky súvisiace s vekom tým, že odstráni otravné voľné radikály. To pomáha znižovať zápal a vyrovnáva tón pleti.

Ešte lepšie je, že ďalšou z kľúčových výhod glutatiónu je, že tiež inhibuje aktivitu enzýmu tyrozinázy. A tyrozináza produkuje melanín, vinníka za pigmentáciou. Glutatión je teda aj vašou tajnou zbraňou na zosvetlenie tmavých škvŕn a celkové rozjasnenie pleti – uvidíte škvrny neskoršieho veku.

Funguje Glutatión skutočne pri zlepšovaní vašej pokožky?

Krátka odpoveď je, sakra áno! Bez ohľadu na váš problém s pokožkou, od akné po vrásky, suchosť alebo opuchnuté oči – glutatión môže byť odpoveďou. Štúdie ukázali, že suplementácia glutatiónu len na 12 týždňov môže znížiť výskyt stareckých škvŕn a vrások a dokonca zvýšiť elasticitu pokožky.

Ak trpíte zápalovými stavmi, ako sú ekzémy a psoriáza, máme dobré správy aj pre vás. Protizápalové účinky glutatiónu môžu pomôcť upokojiť vašu pokožku a klinické štúdie ukázali, že môže skutočne zlepšiť príznaky psoriázy.

Jednou z hlavných výhod glutatiónu je, že pomáha vašim bunkám liečiť sa a regenerovať sa. Takže vytvárate sviežejšiu a jasnejšiu pleť zvnútra von. Relatívne lacný, neinvazívny a bezproblémový spôsob, ako zadržať čas a oživiť vašu pleť zvnútra. Čo sa vám nepáči?

Prečo je náplasť najlepším spôsobom, ako získať Glutatión?

Orálne doplnky glutatiónu nie sú obzvlášť účinné. prečo? Pretože kyselina vo vašom žalúdku ich rozkladá skôr, ako sa stihnú správne vstrebať a spravia svoje.

Niektorí lekári odporúčajú IV kvapkanie ako najlepší spôsob, ako zvýšiť hladinu glutatiónu. ALE, intravenózne vitamíny sú na drahej strane a mali by byť podávané odborníkom. Sú tiež veľké nie, ak ihly nie sú vaša vec. Navyše, regulačné orgány v USA vydali varovania pred predávkovaním glutatiónom, kde ľudia absolvovali príliš veľa IV sedení v snahe o dokonalú pleť.

Namiesto toho môžete vyskúšať náplasť Glutathion od Advanced health, ktorý vám ponúka maximum. Rovnako ako intravenózne terapie obchádza váš žalúdok a pečeň a dodáva glutatión priamo do krvného obehu. Každá náplasť obsahuje ideálnu dávku, ktorú vaše telo využije. Takže môžete používať náplasť každý deň s maximálnymi výhodami glutatiónu a bez nebezpečenstva predávkovania – fuj.

Formulácia Patchworks tiež obsahuje ďalšie dobroty, ako je n-acetyl-cysteín. To pomáha udržiavať hladinu glutatiónu vo vašom tele a skutočne zvyšuje vašu vlastnú produkciu glutatiónu. Výsledok!

Ďalšie spôsoby, ako získať výhody Glutatiónu vo svojom živote:

Nie sú to len doplnky, ktoré vám môžu pomôcť zvýšiť hladinu glutatiónu. Ako vždy, správne stravovanie je kľúčové. Cesnak a cibuľa, ktoré sa veľmi ľahko pridávajú do väčšiny jedál, môžu stimulovať produkciu glutatiónu. A k jedlu vyskúšajte aj krížovú zeleninu, ako je brokolica, ružičkový kel, karfiol a kel. Tento druh zeleniny prirodzene zvyšuje hladinu glutatiónu. Je tiež skvelým zdrojom antioxidantov a vitamínov, ktoré zlepšia aj vašu pokožku.

Cvičenie tiež pomáha prirodzene zvyšovať hladinu glutatiónu. Netlačte sa však v posilňovni príliš tvrdo, pretože to dodá vášmu telu viac stresu a vyčerpá váš glutatión – 30 minút denne jemného cvičenia, ako je chôdza, bicyklovanie a plávanie, by malo stačiť.

Ashwagandha, Panax Notoginseng a Rosa Roxburhii pre dokonalú pleť

Ashwagandha

Táto magická rastlina pomáha bojovať s príznakmi starnutia pokožky, ako sú vrásky, jemné linky, škvrny a tmavé škvrny . Ich schopnosť redukovať vrásky spevňuje pokožku a dodáva jej mladistvý vzhľad. Znížením hladiny kortizolu Ashwagandha zmierňuje stres a prospieva pokožke.

Pravidelná konzumácia tejto bylinky drasticky zmení vzhľad vašej pokožky, urobí ju mladistvejšou , žiarivejšou a zlepší jej kvalitu. Bylina pôsobí aj na redukciu vrások a robí pokožku pevnejšou.

Ashwagandha má antibakteriálne a antimikrobiálne vlastnosti, ktoré udržujú vašu pokožku zdravú a kožné problémy, ako je akné, matnosť a starnutie, na uzde. Ak sa ashwagandha stane súčasťou vašej každodennej starostlivosti o pleť, môže vám to pomôcť získať jemnú a žiarivú pokožku.

Panax Notoginseng

Tento druh zázvoru sa považuje za jeden z najsilnejších na svete. Zabraňuje starnutiu pokožky. Dve samostatné klinické štúdie ukázali, že extrakt ženšenu zlepšil vrásky na tvári. Tento druh ženšenu sa považuje za účinnejší pri redukcii vrások a zosilnení bielenia v porovnaní s nefermentovaným červeným ženšenom.

Panax Notoginseng môže pomôcť spomaliť stratu kolagénu a pomáha pokožke zachovať si elasticitu . „Koreň ženšenu má toľko zlúčenín,“ hovorí Kim. „Má vitamín D a B12. To všetko vedie k zvýšenej cirkulácii a kyslíku a zvýšeniu produkcie kolagénu vašej pokožky.

Rosa Roxburghii

Odstraňovaním deštruktívnych voľných radikálov pomáhajú predchádzať poškodeniu buniek a vyživujú zdravé nové bunky . Rose Roxburghii je vynikajúcim zdrojom vitamínov C, P, E a ďalších bioaktívnych zlúčenín, ktoré zvrátia známky starnutia pokožky spôsobené UV svetlom.

Čo by ste ešte mali brať pre bezchybnú pleť?

Chcete vyskúšať nejaké ďalšie doplnky, ktoré vám pomôžu udržať si svoju mladosť? Kolagén by mal byť na prvom mieste vášho zoznamu. Tvorí viac ako 80 % vašej pokožky a pomáha zachovať jej pružnosť, hydratáciu a plnosť.

Vitamín D3 je ďalšou nevyhnutnosťou. Vitamín D3 je neoddeliteľne spojený s pokožkou pre jej syntézu, metabolizmus a aktivitu. Reguluje mnohé fyziologické procesy v koži, od bunkovej proliferácie, diferenciácie a apoptózy až po udržiavanie bariéry a imunitné funkcie. Je tiež viac než dôležité povedať o tom, že vitamín D3 je tiež prospešný pri rozjasňovaní pleti a náprave mdlosti.

Tiež sa zistilo, že nedostatok vitamínu D3 spôsobuje vyrážky a akné, takže na prevenciu týchto stavov je potrebná suplementácia. Nájdite si vhodné dávkovanie a pomôžte svojej pleti stať sa krásnou v GLOW!

Vitamín D3 je jedným z najlepších vitamínov pre vašu pokožku, spolu s vitamínmi E a K. Ak sa ubezpečíte, že budete mať tak dostatok vitamínov, vaša pokožka bude vždy vyzerať zdravo a mladistvo. To by sa mohlo taktiež premietnuť aj do redukcie: tmavých škvŕn.

Kvôli nedostatku vitamínu D3 môžete teda pociťovať červenú, suchú a svrbivú pokožku. Pri liečbe takýchto kožných problémov vám môže pomôcť príjem vitamínu D3. Môže tiež znížiť kožné vyrážky. Vitamín D3 je tiež prospešný pri liečbe ekzému, ktorý je tiež kožným ochorením.

Vyskúšajte najlepší Glutatión s tromi extra silnými extraktmi a jedinú čistú Fulvovú kyselinu na Slovensku, alebo najkvalitnejší vitamín D3 s vysokým obsahom až 5000 IU v jednej dávke a navyše komplexom vitamínov K1, K2 a vitamínom E, ktorý naštartuje vašu krásnu pokožku a vy sa len pripravte na všetky tie komplimenty typu „vyzeráš žiarivo a krásne“. Nečakajte na to, pokiaľ si vás krása nájde, buďte krásna hneď teraz!

Zdroj:

https://www.dovepress.com/glutathione-and-its-antiaging-and-antimelanogenic-effects-peer-reviewed-fulltext-article-CCID
https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.3109/09546631003801619?journalCode=ijdt20
https://www.pagepress.org/journals/index.php/dr/article/view/8013
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7196133/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4642156/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8396468/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6533928/