Glutatión – Bojovník proti voľným radikálom

Glutatión - Bojovník proti voľným radikálom

Každý deň je vaše telo pod útokom. Nevidíte ich, ale sú prítomné mikroskopické zlúčeniny , ktoré prispievajú k chorobám, starnutiu a nestabilite v tele. Tieto sú známe ako voľné radikály a v tomto článku sa budeme zaoberať tým, čo sú, čo robia a ako sa ich prirodzene zbaviť a preto si musíme povedať aj o tom, čo nám dokáže pomôcť. Reč je o najsilnejšom antioxidante na tejto zemi a tou je glutatión.

Čo sú voľné radikály: Čo potrebujete vedieť

Voľné radikály sú v podstate nestabilné atómy. Aby sme vám však pomohli úplne pochopiť, poďme trochu podrobnejšie.

Vaše telo sa skladá z atómov. Elektróny neustále obiehajú tieto atómy a vytvárajú „škrupiny“. Každá škrupina musí mať určitý počet elektrónov, aby ju vyplnila. Keď je obal plný, atóm je stabilný. Ak však obal atómu nemá v blízkosti dostatok elektrónov, môže sa spojiť s iným atómom a začať zdieľať svoje elektróny. To vytvára voľný radikál , ktorý sa potom stáva nestabilným a veľmi reaktívnym (zlým spôsobom), pričom kradne elektróny z molekúl okolo seba.

Keď je prítomných príliš veľa voľných radikálov a spôsobujú škody, nazýva sa to oxidačný stres – a je to problém v mnohých smeroch.

Nebezpečenstvo oxidačného stresu a poškodenia voľnými radikálmi

Oxidačný stres je škodlivý, pretože poškodzuje bunky vo vašom tele . Toto poškodenie sa prejavuje starnutím a rôznymi typmi chorôb.

Tieto informácie pochádzajú z toho, čo sa nazýva teória voľných radikálov starnutia , ktorá tvrdí, že starnutie je spôsobené voľnými radikálmi, ktoré časom poškodzujú bunky. Ako vaše telo časom starne, stráca odvahu bojovať proti týmto voľným radikálom. To vedie k hromadeniu väčšieho množstva voľných radikálov a väčšiemu oxidačnému stresu na bunkách. Následky tohto starnutia spolu s choroboplodnými procesmi a poškodeniami. 

Mnoho štúdií podporuje túto teóriu starnutia o voľných radikáloch, ktoré ukazujú, že počet voľných radikálov sa s vekom výrazne zvyšuje.

Výskum naznačuje, že tieto voľné radikály vznikajú v mitochondriách, „elektrárni“ vo vašich bunkách, kde sa deje niekoľko vecí:

 • Voľné radikály poškodzujú to, čo bunka potrebuje na správne fungovanie
 • Poškodenie vedie k mutáciám, ktoré vytvárajú viac voľných radikálov
 • Tým sa urýchli množstvo poškodenia bunky

Táto reťazová reakcia tvorby voľných radikálov môže rozbiť bunkové membrány a ovplyvniť to, čo sa dostane dovnútra a von z bunky. Môže to viesť k poškodeniu molekúl, ktoré mutujú a vytvárajú nádory alebo poškodenie DNA kódu.

Okrem toho výskum spája rôzne zdravotné problémy s oxidačným stresom z voľných radikálov, vrátane:

 • Zmeny vzhľadu súvisiace so starnutím, ako sú sivé vlasy, vrásky, vypadávanie vlasov a strata elasticity pokožky
 • Choroby a obavy súvisiace s kardiovaskulárnym, mozgovým, nervovým systémom a cukrom v krvi
 • Znížená imunita, autoimunitné ochorenia a poruchy súvisiace so zápalom
 • Pokles zraku súvisiaci so starnutím
 • Bolesti hlavy, únava, mozgová hmla a strata pamäti
 • A oveľa viac

Návyky životného štýlu, ktoré zvyšujú produkciu voľných radikálov

Voľné radikály sú produkované v tele, ale niektoré rozhodnutia životného štýlu vykonané mimo tela môžu tiež zvýšiť tvorbu voľných radikálov:

 • Fajčenie tabaku a pitie alkoholu
 • Konzumácia vyprážaných potravín ako rýchle občerstvenie
 • Byť vystavený znečisteniu ovzdušia alebo pesticídom z GMO a neekologických potravín a nápojov

Ukázalo sa tiež, že tieto voľby životného štýlu prispievajú k chorobám, ako sú srdcové choroby, cukrovka a rakovina. V súlade s teóriou voľných radikálov je možné, že za niektorými z dôvodov, prečo tieto veci spôsobujú choroby, je oxidačný stres.

Okrem toho látky, ktoré vytvárajú voľné radikály, sa nachádzajú v liekoch, každodenných potravinách, vzduchu a vode, ktorú pijeme.

Stručne povedané, voľné radikály sú problémom – a nedá sa im vyhnúť. Našťastie však v tele existujú látky, ktoré dokážu bojovať aj s týmito škodlivými zlúčeninami. To sú antioxidanty.

Glutatión na odstránenie voľných radikálov z tela

Antioxidanty sú zlúčeniny známe ako „lapače voľných radikálov“, pretože môžu reagovať s voľnými radikálmi a neutralizovať ich alebo obmedziť ich tvorbu.

Jedným zo spôsobov, ako to môžu antioxidanty dosiahnuť, je darovanie elektrónu voľnému radikálu predtým, ako sa dokáže spojiť a stať sa nestabilným. To môže stabilizovať voľný radikál a zabrániť tomu, aby oxidoval a stal sa toxickým pre bunky.

Konzumáciou väčšieho množstva antioxidantov, ako je pokročilý glutatión, môžete zvýšiť boj proti voľným radikálom. Glutatión je totiž najsilnejší bojovník proti voľným radikálom.

Ako získať viac antioxidantov

Existuje mnoho spôsobov, ako získať viac antioxidantov. Niektoré potraviny sú na ne bohaté, vrátane:

 • Vitamín C v citrusových plodoch a bobuliach
 • Betakarotén v mrkve, tekvici, špenáte, keli a sladkých zemiakoch
 • Fytoestrogény v mäsových náhradách a sójových bôboch

Medzi ďalšie zdroje antioxidantov patria doplnky ako vitamín C, vitamín E, kyselina lipoová, koenzým Q10, fenoly, polyfenoly a silný glutatión.

Ktorý glutatión je pre vás najvhodnejší

Advanced Health Glutathione bol vytvorený ako spôsob, ako rýchlo preniesť silu antioxidantov do vášho tela. Teraz je ľahké získať dennú dávku antioxidantu glutatiónu (zvýšenie hladiny o 10% v priebehu niekoľkých hodín) bez obáv z piluliek alebo injekcií. Glutatión vo fľaši sa dokonca ľahko zmestí do vášho vrecka, alebo kabelky a preto ho môžete vziať všade so sebou a jednoducho ho užiť presne vtedy, keď to najviac potrebujete!

Ak máte príznaky alebo návyky životného štýlu, ktoré podporujú poškodenie voľnými radikálmi – ako je časté alebo chronické ochorenie, nedostatok cvičenia, zlá strava v anamnéze, užívanie liekov na predpis alebo sa neustále cítite unavení či podráždení – glutatión vám môže pomôcť cítiť sa čo najlepšie. pôsobí kúzlo vo vašich bunkách.

Zistite viac o Advanced Health Glutatióne a objednajte si vlastnú fľašu tu.

 Zdroje:

 1. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/0047637487900571?via%3Dihub
 2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7785961
 3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3614697/