Autizmus – Ako ho skutočne docieliť zlepšenie

Autizmus - Ako ho skutočne docieliť zlepšenie

Autizmus, mnohí to veľmi dobre poznáme. Ak má váš blízky poruchu autistického spektra (ASD), pravdepodobne vždy hľadáte niečo, čo by ho mohlo spríjemniť. Či už ide o špeciálnu diétu, nový liek alebo nový spôsob nácviku sociálnych zručností, existuje nespočetné množstvo možností na preskúmanie. Len málo z týchto možností však dokáže vyriešiť autizmus a jeho základné príčiny autizmu, ktoré lekárska veda úplne nerozumie. Okrem toho len málo terapií môže riešiť viaceré dimenzie poruchy. Výskum však naznačuje, že liečba zameraná na kontrolu zápalu u pacientov s ASD môže pomôcť prekonať obe tieto prekážky.

Vedci zisťujú, že autizmus (ASD) je spojený s vyššími než normálnymi hladinami zápalu v mozgu a gastrointestinálnom trakte. Tento zápal môže spôsobiť množstvo symptómov ASD – vrátane behaviorálnych symptómov, ako je podráždenosť a selektívne kŕmenie. To znamená, že autizmus dokážu pacienti s týmto ochorením dokážu znížiť úroveň zápalu v tele pomocou správneho výživového doplnku, môže sa zlepšiť široká škála vzájomne prepojených symptómov. Rôzne doplnky môžu potenciálne pomôcť kontrolovať zápal, ale existuje jeden, ktorý je obzvlášť sľubný pre pacientov s autizmom: Redukovaný Glutatión (GSH).

Autizmus a jeho liečba glutatiónom

Suplementácia glutatiónu je presvedčivý prístup k terapii autizmu z dôvodu jeho silných a bezpečných protizápalových účinkov. Glutatión je protizápalový, rovnako ako voľnopredajné lieky, ako je ibuprofén. Jeho protizápalové účinky sa prejavujú prostredníctvom inhibície aktivity ACE, znížením produkcie reaktívnych foriem kyslíka (ROS) a znížením aktivácie NF-kB (červené čiary). Všetky bunky produkujú glutatión, čo z neho robí plne prirodzenú, bio kompatibilnú terapiu, ktorú môžu pacienti používať bez rizika výskytu závažných vedľajších účinkov alebo negatívnych reakcií. Glutatión ovplyvňuje iné protizápalové dráhy v bunkách ako voľnopredajné lieky na autizmus. Redukovaný glutatión je úplne bezpečný na rozdiel od liekov u ktorých existuje riziko nebezpečných liekových interakcií.

Redukovaný glutatión chráni telo pred zápalovými ochoreniami a oxidačným stresom. Ten posilňuje schopnosť buniek chrániť sa práve proti zápalom a oxidačnému stresu. Práve toto z neho robí obzvlášť vzrušujúcu a účinnú možnosť liečby. Oxidačný stres nastáva, keď sú bunky vystavené veciam, ktoré môžu poškodiť DNA, ako je vdychovaný dym alebo ultrafialové svetlo. Keď sa telo stretne s oxidačným stresom, molekuly glutatiónu reagujú s molekulami, ktoré sú zdrojmi stresu, čím im bránia nepriaznivo ovplyvňovať bunky.

Kedy začína glutatión účinkovať na autizmus

V tomto procese sa spotrebuje samotný glutatión. To znamená, že čím viac oxidačného stresu človek zažíva, tým viac glutatiónu jeho telo vynaloží na jeho ochranu. Glutatión sa tiež rýchlo recykluje, čo zaisťuje, že je vždy po ruke dostatok na odvrátenie možného poškodenia. Ak však telo nemá dostatok glutatiónu na ochranu, môže dôjsť k poškodeniu. Silný zápal vznikne práve vtedy, keď bunky zaznamenajú oxidačný stres a nie sú nijak chránené glutatiónom.

Zdá sa, že pacienti s autizmom majú nezvyčajne vysokú úroveň oxidačného stresu v mozgu, ako aj v gastrointestinálnom trakte, čo pomáha vysvetliť, prečo zažívajú toľko zápalov v týchto oblastiach. Oxidačný stres nie je spojený s dodatočným vystavením vplyvom environmentálnych faktorov; u ľudí s autizmom nie je väčšia pravdepodobnosť, že budú vystavení UV žiareniu alebo cigaretovému dymu ako ktokoľvek iný. toto spôsobuje neefektívna syntéza recyklácie glutatiónu v tele.

Štúdie skutočne zistili, že pacienti s autizmom majú nižšie hladiny voľného glutatiónu v mozgu, čo by mohlo vysvetliť zvýšené hladiny oxidačného stresu. Znamená to tiež, že ich telá sú chronicky nebezpečne krátke na svoj hlavný nástroj na prevenciu budúcich zápalov. Nedávne zistenia vedeckých štúdií preukazujú, že môžete nahradiť chýbajúci glutatión výživovým doplnkom Ten obmedzuje zápal a poskytuje pacientovi viaceré výhody a presne toto je vysoká šanca na to, ako liečiť autizmus. Výživový doplnok však musí byť s obsahom redukovaného glutatiónu (GSH) s percentom čistoty viac ako 85 percent.

Autizmus a vplyv zápalu na jeho priebeh

Zmiernenie zápalu je pre pacientov s ASD kritické, pretože zápal spôsobuje značné nepohodlie, ktoré má ďalekosiahle dôsledky pre celkovú pohodu. Napríklad v gastrointestinálnom trakte môže zápal viesť k zápche, nadúvaniu a bolesti, čo môže spôsobiť emocionálne aj behaviorálne poruchy ako odpoveď na fyzické nepohodlie. Medzitým zápal v mozgu prispieva k problémom so správaním ešte priamejšie; zápal spôsobuje zníženú funkciu mozgu, čo vedie k nižšej kognitívnej výkonnosti a väčšej citlivosti na nežiaduce hmatové vnemy, čo je bežný príznak autizmu.

V skutočnosti bol vzťah medzi neurozápalom a symptómami autizmu. Pôvodne bol objavený na myších modeloch autizmu, ktoré vykazujú väčšiu plachosť a rýchlejšie sa vzdávajú hmatových vnemov, keď zažívajú väčší zápal. Znížením zápalu má suplementácia glutatiónu potenciál riešiť niektoré z najťažších symptómov ASD a zlepšiť celkovú kvalitu života na dennej báze. Keď je u zápal u pacientov omnoho nižší, sú schopnejší efektívnejšie komunikovať a pociťujú menšiu úzkosť. Taktiež im to umožní vyhnúť sa nepríjemným pocitom úzkosti a pomáha im to rýchlejšie a ľahšie upokojenie. Inými slovami, znížením zápalu v celom tele môže glutatión pomôcť pacientom zažiť hlboko pozitívne fyzické a emocionálne zmeny.

Výber najlepšieho doplnku glutatiónu

Tradičné postupy a liečby rieši od jeho úplných základov práve liečba redukovaným glutatiónom sublingványm intraorálnym podaním. Práve táto suplementácia glutatiónom je vzrušujúcou novou možnosťou liečby autizmu pre pacientov a taktiež ich opatrovateľov. Výber najlepšieho suplementu je však nevyhnutný pre optimalizáciu výhod glutatiónu.

Výberom produktu od dôveryhodného výrobcu, akým je napríklad Advanced Health a ich Redukovaný Glutatión (GSH) s čistotou viac ako 97-98 % zaistíte, že dostanete doplnok, ktorý bol špeciálne kalibrovaný na podporu schopnosti tela kontrolovať oxidačný stres. Neoceniteľným doplnkom ku komplexnému liečebnému plánu je pre mnohých práve ličba glutatiónom. Ak si to zhrnieme, tak autizmus dokáže liečiť redukovaný glutatión (GSH) a v konečnom dôsledku zlepší život pacientov a aj ich rodín.

Zdroj:

  1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3626551/
  2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25933971
  3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22708999
  4. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3628138/
  5. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1044743112001856
  6. https://www.ingentaconnect.com/content/ben/cmc/2012/00000019/00000023/art00014